Zde se nacházíte: úvodní stránka :: služby :: odhlučnění - zvuková izolace

Vzduchová neprůzvučnost stavebních konstrukcí - odhlučnění

Vzduchová neprůzvučnost je vlastnost zdí, stropů či jiných konstrukcí nepropustit zvuk šířící se vzduchem z jedné strany na druhou, laicky bychom řekli že se jedná o odhlučnění. Je to tedy základní pojem, kterým se charakterizují zvukoizolační vlastnosti. Míru neprůzvučnosti určuje druh použitého materiálu a způsob jeho instalace. V mnoha starších činžovních domech nebo naopak v novostavbách se můžeme setkat s tím, že materiály použité při výstavbě nedosahují žádoucí míry neprůzvučnosti a obyvatelé těchto domů zažívají značný nekomfort díky nepřiměřenému hluku ze sousedních bytových jednotek či z chodeb v podobě cinkání příborů, křiku apod.

Kročejová neprůzvučnost stavebních konstrukcí

Kročejová neprůzvučnost stavebních konstrukcí je schopnost stropů utlumit kročejový zvuk. Kročejovým zvukem se rozumí zvuk šířící se stropy, nejčastěji v podobě různého dusání a klapání. Také míru této neprůzvučnosti určuje druh použitého materiálu a způsob jeho instalace.

Rozložení akustického výkonu

Zákonné normy

Z hlediska legislativy musí být při výstavbě bytů a domů splněn požadavek na vzduchovou neprůzvučnost podle normy ČSN 73 0532: 2000. Tato norma určuje vzduchovou neprůzvučnost mezibytových příček minimálně 52 dB.
Dalším závazným předpisem je vyhláška č. 137/1998 Sb., o obecně technických požadavcích na výstavbu. Tento předpis blíže specifikuje stavebnětechnické řešení staveb a mimo jiné stanovuje, že stavby musí být navrženy tak, aby splňovaly základní požadavky na ochranu proti hluku.
Veškeré stavby, které byly postaveny již za účinnosti výše zmíněných předpisů, by tak teoreticky měly základní požadavky na ochranu proti hluku splňovat. 

Jak na odhlučnění ?

Na trhu je spoustu materiálů a systémů, kterými lze dosáhnout vyšší neprůzvučnosti stávající konstrukce. Ať již to jsou přírodní nebo umělé materiály, vždy je třeba dbát na správný postup při jejich instalaci. Častou chybou je například domněnka, že problémy s nežádoucím hlukem pomůže vyřešit nalepení polystyrénových desek. My jsme si zvolili systém dvojitých sendvičových konstrukcí. K instalaci těchto konstrukcí se využívá dvou zcela odlišných materiálů. První část konstrukce je tvořena materiálem s co největší objemovou hustotou, tedy materiálem co nejtvrdším, druhá část konstrukce je tvořena naopak materiálem měkkým a porézním či vláknitým. Spojením těchto dvou vrstev vznikne dvojitá konstrukce, tzv. sendvič. K dosažení co největšího odhlučnění je při instalaci konstrukcí potřeba dodržovat několik základních zásad.

Zásady odhlučnění:

Novinky

Na trhu se během roku 2009 objevila deska s označením DIAMANT od společnosti KNAUF.  Tato stavební deska je speciálně vyvinuta pro uspokojení nejnáročnějších požadavků, disponuje velmi vysokou tvrdostí a jedinečnými akustickými vlastnostmi, kterými se zcela odlišuje od ostatních materiálů dostupných na trhu se stavebními materiály. Kompletní informace.

Kontakty

Petr Vlček
mobilní telefon:775 594 948
e-mail: info@noitami.cz
www.noitami.cz

důvodů proč si nechat udělat odhlučnění bytu či jiných prosotr od naší firmy.

Příčky, předstěny a stropy


Úvodní stránka :: odhlučnění :: úložné prostory :: sádrokartonové práce :: reference :: ceník prací :: kontakt :: mapa webu

:: 2010 - 2013 :: Všechna práva k obsahu jsou vyhrazena ::
Design by MarMal.cz