Zde se nacházíte: úvodní stránka :: služby :: odhlučnění zkušebny

Názorná ukázka jak odhlučit zkušebnu

Návrh a rozpočet:

Původní zadání bylo jasné – zabránit pronikajícímu zvuku především z bicích z prostoru bývalé prádelny ve sklepě, do 50.000,- Kč. Prádelna měla na podlaze a po obvodě stěn do výšky cca 1,5m dlažbu a obklad, což situaci pro odhlučnění značně stěžovalo.
Navrhnut byl podhled dvakrát klopený s deskou Gkb, Gkf 12,5mm a izolací isover 50mm + Orsil 40kg/m3 v tloušťce 40mm. Vše zavěšeno na akusticky upravené závěsy. V rozpočtu zbyly ještě nějaké finance, takže se odhlučňoval prostup na dvorek – staré okno, kde se zvuk šířil dvorkem a obtěžoval sousedy, dále akustický obklad stěn přímo nalepený na dlaždice.
Po dohodě s investorem byl zakoupen speciální bez mála 30mm tlustý koberec a dále odhlučněny vstupní dveře do zkušebny a další na chodbu.

Náčrtkek zkušebny

Použité materiály

Pro odhlučnění stropu – Sádrokartonové desky různých objemových hustot, dále skelná a kamenná izolace. Akustické závěsy, po obvodě byly použity antivybrační pěnové podlepy.
Pro zlepšení optimální doby dozvuku ( odstranění ozvěn ) byl použit širokopásmový pohlcovač z minerální vyty opatřen povrchovou úpravou v barvě bílé – omyvatelný.
Pro zlepšení neprůzvučnosti dveří ) byl použit širokopásmový pohlcovač z minerální vyty opatřen povrchovou úpravou v barvě bílé – omyvatelný, sdk deska, dále 15mm dřevotřísková deska v barvě bílé.
Pro zlepšení neprůzvučnosti oken – Sdk deska, širokopásmový pohlcovač o oběmové hustotě 120 kg/m3.
Pro zlepšení neprůzvučnosti v prostupu oknem na dvorek byl použit širokopásmový pohlcovač z kamenné vlny, kde byly vytvořeny průduchy, tato skladba byla opakována třikrát a instalována přímo za okno.

Fotogalerie

Video ze zkušebny

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Protokol o akustickém měření

Dne 7.2.2010 jsem byl přizván na konsultaci ohledně odhlučnění místnosti cca 20m2, ve sklepních prostorách v ulici Ovenecká. Místnost má sloužit jako učebna, zkušebna pro kapelu. Po prohlídce místnosti bylo navrženo zaklopení stávajícího stropu mezi průvlaky, systémem SDK, technologie KNAUF D112, + izolace 40mm orsil+ 40mm ursa. Toto řešení zaručuje akustickou neprůzvučnost 18dB. Pro zlepšení akustického účinku, byly použity materiály Gkf, gumové podlepy a přímé závěsy, taktéž na gumových podlepech, teoreticky lze tímto řešením docílit akustické neprůzvučnosti až 20 - 22 dB. Dále: místnost absolutně nevyhovovala po stránce doby dozvuku, na stěnách a na podlaze byly dleždice, Jako opatření pro příznivou dobu dozvuku byly navrženy akustické podhledy ECOPHON, které jsou po obvodě místnosti umocněny minerální izolací 40mm, pás je 600mm široký, tloušťka 50mm. Pod tento pás byl ještě dodatečně namontován tentýž podhled z úsporných důvodů pouze nalepen na stávající dlaždice ( upozorňuji, na možnost mechanického poškození ). Na podlahu byl navržen koberec o tloušťce 25mm, tím by se měl třepotavý, odrazivý zvuk eliminovat. Dalším opatřením byla úprava stávajících, vchodových dveří. Dveře dřevěné a duté o tloušťce 40mm. Na dveře se z jedné strany namontovala deska Gkb, z vnější strany 12,5mm lamino dřevotřísková deska. Jako dodatečnou úpravu pro příznivou dobu dozvuku, bylo namontováno na dveře z vnitřní strany panel ECOPHON. Poslední akustickou úpravu pro zlepšení neprůzvučnosti byla úprava okna které vedlo na dvorek. Prostory za oknem byly po obvodu vyplněny minerální izolací o 100kg/m3, vertikálně přidány membrány se stejného materiálu, navrch dodáno výko z extrudovaného, tvrzeného polistirénu, z vnitřní strany opět nalepena minerální izolace o 100kg/m3.

Naměřené hodnoty před a po úpravách

  před úpravami po úpravách
průměr maximum průměr maximum
Uvnitř místnosti 93 - 98 dB 104 db 88 - 95 db 97 db
Za dveřmi místnosti 77 - 81 dB 85 db 65 - 68 db 69 db
Nahoře na chodbě 65 - 71 dB 75 db 45 - 47 db 49 db
Venku ve dvoře u okna 65 - 68 dB 75 db 49 - 51 db 53 db

Závěr
Protihluková opatření zajistily neprůzvučnost z místnosti do chodby, ven a přes podhled o 20dB

Novinky

Na trhu se během roku 2009 objevila deska s označením DIAMANT od společnosti KNAUF.  Tato stavební deska je speciálně vyvinuta pro uspokojení nejnáročnějších požadavků, disponuje velmi vysokou tvrdostí a jedinečnými akustickými vlastnostmi, kterými se zcela odlišuje od ostatních materiálů dostupných na trhu se stavebními materiály. Kompletní informace.

Kontakty

Petr Vlček
mobilní telefon:775 594 948
e-mail: info@noitami.cz
www.noitami.cz

důvodů proč si nechat udělat odhlučnění bytu či jiných prosotr od naší firmy.


Úvodní stránka :: odhlučnění :: úložné prostory :: sádrokartonové práce :: reference :: ceník prací :: kontakt :: mapa webu

:: 2010 - 2013 :: Všechna práva k obsahu jsou vyhrazena ::
Design by MarMal.cz